Incendiu puternic la Volovăț, din cauza becului lăsat aprins în șură

0
255

În noaptea de vineri, într-o gospodărie din Volovăț a izbucnit un incendiu puternic la mai multe construcții. Focul ar fi pornit din șură, acolo unde a fost lăsat un bec aprins.

Mai exact, efectul termic avut cu materialele din jur a dat naștere incendiului. Alarma a fost dată la ora 23:15, scrie Monitorul de Suceava.

La fața locului au sosit patru autospeciale pentru a stinge incendiul, ce putea pune în pericol alte două gospodării. Din fericire, acestea din urmă nu au avut de suferit, incendiul fiind stins undeva în jurul orei 02:00.

Șura respectivă a ars, alături de grajdul și garajul din gospodărie. În plus, a fost compromisă o tonă de fân, dar și șase metri cubi de lemn.

”Din fericire, nu s-au înregistrat victime, iar pompierii au salvat casa de locuit și bucătăria de vară ale proprietarului afectat, cât și cele două locuințe învecinate, cu bunurile aferente”, au transmis pompierii referitor la incendiu.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here